Malaysia Land Office  马来西亚土地局

Kuala Lumpur | 吉隆坡

Pengarah Tanah & Galian WPKL
Jabatan Tanah & Galian
Tingkat Bawah – 4 Rumah Persekutuan
Jalan Sultan Hishamuddin
50678 KUALA LUMPUR
Wilayah Persekutuan Kuala Lumpur
Malaysia

Pengarah: Tuan Hj. Hasim b. Haji Ismail
Emel: hasim@ptgwp.gov.my

Timb. Pengarah: Yahaya b. Mohamad (Bhgn. Pengurusan Tanah)
Emel: yahaya@ptgwp.gov.my

Timb. Pengarah: Latif b. Ali (Bhgn. Pendaftaran Tanah)
Emel: latif@ptgwp.gov.my

Timb. Pengarah: Mohd Hamidi b. Abu Bakar (Bhgn. Khidmat Pengurusan)
Emel: hamidi@ptgwp.gov.my

Tel: 03-26932359
Faks: 03-26932324
Samb.: Tiada

Url : http://www.ptgwp.gov.my/

Selangor | 雪兰莪

Pengarah Tanah & Galian Selangor
Pejabat Pengarah Tanah & Galian
Tingkat 4, Bangunan Sultan Salahuddin Abdul Aziz Shah
40576 SHAH ALAM
Selangor
Malaysia

Pengarah: Y.bhg. Dato’ Abd. Nasir b. Hassan
Emel: abdnasir@selangor.gov.my

Timb. Pengarah: Puan Zabidah binti Awang
Emel: zabeadah@selangor.gov.my

Timb. Pengarah: Tn. Hj. Kamarulzaman b. Jamil (Bhgn. Pendaftaran)
Emel: kamarul@selangor.gov.my

Tel: 03-55192820
Faks: 03-55102658
Samb.: Tiada

Url : http://ptg.selangor.gov.my/

Wilayah Putra Jaya | 布城直辖区

Pejabat Tanah & Galian WP Putrajaya
d/a Perbadanan Putrajaya
62575 PUTRAJAYA
Wilayah Persekutuan Putrajaya
Malaysia

Timb. Pengarah: En. Abdul Aziz b. Johdi
Emel : aziz@ppj.gov.my

Tel: 03-88877467/7578
Faks: 03-88811804
Samb.: Tiada

Url : http://www.ptgwp.gov.my/

Wilayah Labuan | 納闽直辖区

Jabatan Tanah WP Labuan
Peti Surat 80693
87016 LABUAN
Wilayah Persekutuan Labuan
Malaysia

Pengarah: En. Mohamad b. Husin
Emel : mohamad@ptgwp.gov.my

Tel: 087-4153312
Faks: 087-416114
Samb.: Tiada

Url : http://www.ptgwp.gov.my/

Pulau Pinang | 槟城

Pengarah Tanah & Galian P. Pinang
Pejabat Pengarah Tanah & Galian
Tingkat 21-22 Bangunan KOMTAR
10000 JALAN PENANG
Pulau Pinang
Malaysia

Pengarah: Y.bhg. Dato’ Hj Arifin bin Awang
Emel: ariffin@penang.gov.my

Timb. Pengarah: Puan Hjh. Saodah bt. Nawawi
Emel: saodah@penang.gov.my

Timb. Pengarah: Kamarudin b. Mohd Sa’ad

Emel: kamaruddin@penang.gov.my

Tel: 04-6505200
Faks: 04-2619588
Samb.: 5063

Url : http://ptg.penang.gov.my/

Johor | 柔佛

Pengarah Tanah & Galian Johor
Pejabat Pengarah Tanah & Galian
Aras 4, Blok C2S
Pusat Pentadbiran Baru

Kerajaan Johor Kota Iskandar

79000 NUSA JAYA
Johor
Malaysia

Pengarah: Tuan Hj. Obet b. Tawil
Emel: obet@johor.gov.my

Timb. Pengarah: Encik Mohd Nasir b. Salam
Emel: nasir@johor.gov.my

Tel: 07-2666880/81/82
Faks: 07-2661433
Samb.: Tiada

Url : http://www.johordt.gov.my/

Pahang | 彭亨

Pengarah Tanah & Galian Pahang
Pejabat Pengarah Tanah & Galian
Tingkat 2 & 3, Kompleks Tun Razak
Bandar Indera Mahkota
25990 KUANTAN
Pahang
Malaysia

Pengarah: Y.bhg. Dato’ Abd Kadir b. Awang Bakar
Emel: ptg@pahang.gov.my

Timb. Pengarah: Y.bhg. Dato’ Baharudin bin Mohd Yusop
Emel: baharudin@pahang.gov.my

Timb. Pengarah: Y.bhg. Dato’ Jamilah binti Mohamed Noor
Emel: jamilah.mn@pahang.gov.my

Tel: 09-5722142
Faks: 09-5733820
Samb.: 5060

Url : http://ptg.pahang.gov.my/

Perak | 霹雳

Pengarah Tanah & Galian Perak
Pejabat Pengarah Tanah & Galian
Jln Panglima Bukit Gantang Wahab
30000 IPOH
Perak
Malaysia

Pengarah: Y.bhg. Dato’ Abu Zar b. Omar
Emel: abuzar@perak.gov.my

Timb. Pengarah: Syed Mokhtar bin Syed Idris
Emel: smokhtar@perak.gov.my

Timb. Pengarah: Puan Latipah bt. Sehibi
Emel: latipah@perak.gov.my

Tel: 05-5225170
Faks: 05-2434451
Samb.: 5061

Url : http://ptg.perak.gov.my/bm/

Perlis | 玻璃市

Pengarah Tanah & Galian Perlis
Jabatan Pengarah Tanah & Galian
Jalan Penjara
01000 KANGAR
Perlis
Malaysia

Pengarah: En. Mohammad Daud b. Abdul Hamid
Emel: mdaud@ptgps.gov.my

Timb. Pengarah: Y.bhg. Datin Bashirah bt. Elias
Emel: bashirah@ptgps.gov.my

Tel: 04-9762664
Faks: 04-9763773
Samb.:5062

Url : http://ptg.ptgps.gov.my/

Kedah | 吉打

Pengarah Tanah & Galian Kedah
Pejabat Pengarah Tanah & Galian
Wisma Negeri
05576 ALOR SETAR
Kedah
Malaysia

Pengarah: Y.bhg. Dato’ Hj. Muhamad Nor b. Rofie
Emel: hjmnoor@kedah.gov.my

Timb. Pengarah: Puan Hajah Sepiah binti Isa
Emel: sepiah@kedah.gov.my

Timb. Pengarah: Mohamad bin Che Nai
Emel: mohamad@kedah.gov.my

Tel: 04-7322644
Faks: 04-7322432
Samb.: 5056

Url : http://www.ptgkedah.gov.my/

Kelantan | 吉兰丹

Pengarah Tanah & Galian Kelantan
Pejabat Pengarah Tanah & Galian
Blok 3 Tingkat Bawah Kota Darulnaim
Jalan Kuala Krai
15576 KOTA BAHRU
Kelantan
Malaysia

Pengarah: Haji Ismail b. Haji Samah
Emel: pejptg@kelantan.gov.my

Timb. Pengarah: Wan Mustapha bin Wan Ab Hamid
Emel: wpa@kelantan.gov.my

Tel: 09-7481957
Faks: 09-7477105
Samb.: 5057

Url : http://www.ptg.kelantan.gov.my/

Terengganu | 登嘉楼

Pengarah Tanah & Galian Terengganu
Pejabat Pengarah Tanah & Galian
Tingkat 7 dan 11, Wisma Darul Iman
20576 KUALA TERENGGANU
Terengganu
Malaysia

Pengarah: Y.bhg. Dato’ Hj. Abdul Razak b. Ismail
Emel: arazakptg@hotmail.com

Timb. Pengarah: Tn. Hj. Kamaluddin b. Ismail
Emel: kamaludin@terengganu.gov.my

Tel: 09-6223023
Faks: 09-6229887
Samb.: 5065

Url : http://ptgweb.terengganu.gov.my/

Negeri Sembilan | 森美兰

Pengarah Tanah & Galian N. Sembilan
Pejabat Pengarah Tanah & Galian
Tingkat 4, Blok A, Wisma Negeri
No. Beg Berkunci 39
Jalan Dato’ Abdul Kadir
70990 SEREMBAN
Negeri Sembilan
Malaysia

Pengarah: Y.bhg. Dato’ Hj. Zafaruddin b. Sharif
Emel: zaffarudin@ns.gov.my

Timb. Pengarah: Abu Bakar b. Wahab (Bhgn. Pengurusan)
Emel: abakar@ns.gov.my

Timb. Pengarah: Mohd Nazri b. Mulup (Bhgn. Pendaftaran)
Emel: nazrimulup@ns.gov.my

Tel: 06-7659820
Faks: 06-7674369
Samb.: 5059

Url : http://www.ns.gov.my/

Melaka | 马六甲

Pengarah Tanah & Galian Melaka
Pejabat Pengarah Tanah & Galian
Aras 2, Bangunan Wisma Negeri
75450 AYER KEROH
Melaka
Malaysia

Pengarah: Wan Idrus b. Wan Sariff
Emel: wanidrus@melaka.gov.my

Timb. Pengarah:Zawiyah bt. Md. Dom (Unit Pembangunan Tanah)
Emel: zawiyah@melaka.gov.my

Timb. Pengarah: Norhisham b. Rahmat
Emel: norhisham@melaka.gov.my

Tel: 06-2325276
Faks: 06-2325802
Samb.: 5058

Url : http://ptg.melaka.gov.my/

Sarawak | 砂劳越

Pengarah Tanah & Survei Sarawak
Ibupejabat Jabatan Tanah & Survei
Menara Pelita Jln Tun Abd. Rahman
Yaakub Petrajaya
93050 KUCHING
Sarawak
Malaysia

Pengarah: Y.bhg. Datu’ Sudarsono b. Osman
Emel: sudarsono@sarawaknet.gov.my

Timb. Pengarah: Sajeli Kipli
Emel: sajelik@sarawaknet.gov.my

Tel: 082-448448
Faks: 082-446611
Samb.: Tiada

Url : http://www.landsurvey.sarawak.gov.my/

Sabah | 沙巴

Pengarah Tanah & Ukur Sabah
Beg Berkunci 2044
88576 KOTA KINABALU
Sabah
Malaysia

Pengarah: Y.bhg. Dato’ Hj. Osman b. Hj. Jamal
Emel: osman.hjjamal@sabah.gov.my

Timb. Pengarah: Haji Dahlan bin A.H. Tengah
Emel: hj.dahlan@jtu.sabah.gov.my

Tel: 088-527600/527601/527602
Faks: 088-237145
Samb.: Tiada

Url : http://www.ptgwp.gov.my/

Institut Tanah & Ukur Negara | 国家土地测量学院

Pengarah Institut Tanah & Ukur Negara (INSTUN)
Behrang Ulu
35910 BEHRANG STESEN
Perak
Malaysia

Pengarah: Tuan Hj. Zainal Abidin b. Hj. Arshad
Tel: 05-4542825
Faks: 05-4542837/2840
Samb.: 5381

Url : http://www.instun.gov.my

Jabatan Ukur dan Pemetaan Malaysia | 国家土地测量局

Jabatan Ukur dan Pemetaan Malaysia
Tingkat 11, Wisma JUPEM
Jalan Semarak
50578 KUALA LUMPUR
Wilayah Persekutuan Kuala Lumpur
Malaysia

Ketua Pengarah: Y.bhg. Dato’ Prof. Sr Dr. Abdul Kadir Bin Taib
Tel: 03-26170800
Faks: 03-26933618
Samb.: Tiada

Url : http://www.jupem.gov.my

Unit Tanah, Pihak Berkuasa Tempatan & Jawatankuasa Khas Negara
Jabatan Peguam Negara | 国家土地与法律特别执法组

Unit Tanah, Pihak Berkuasa Tempatan & Jawatankuasa Khas Negara
Jabatan Peguam Negara
(Bahagian Penasihat)
No. 45, Persiaran Perdana, Presint 4
62100 PUTRAJAYA
Wilayah Persekutuan Putrajaya
Malaysia

Ketua Unit: Iskandar Ali bin Dewa
Tel: 03-8872 2116
Faks: 03-88905650